Slovenský národ, prebuď sa!

Autor: Monika Olbertová | 15.9.2013 o 18:21 | (upravené 15.9.2013 o 18:31) Karma článku: 10,12 | Prečítané:  982x

Milí Slováci! Pomaly, ale isto sa opäť blížia voľby do VUC. Tiež Vás prepadá toľká nechuť ako mňa? Veď načo aj ísť voliť? Je úplne jedno, kto tam sedí, aj tak, ja, posledný občan(ktorý o všetkom rozhoduje, kým sa nezakrúžkuje) nemám z toho štipku osohu. Tí, ktorých sme si zvolili, lebo chcú hájiť NAŠE záujmy, na nás zabudnú deň po zložení poslaneckého sľubu.

 

Pomaly, ale isto sa opäť blížia voľby do VÚC. Tiež Vás prepadá toľká nechuť ako mňa? Veď na čo aj ísť voliť, je jedno, kto tam bude, aj tak, ja, posledný občan z toho nemám štipku osohu.Tí, ktorých sme si zvolili ako svojich zástupcov na nás zabudnú deň po zložení poslaneckého sľubu

 

Žiaľ, presne takto sa drvivá väčšina poslancov správa. Na všetky predvolebné sľuby sa kozmickou rýchlosťou zabudlo, hlavne, že sedia v teple a plat im ide (z naších daní, jasná vec).

 

SLOVENSKÝ NÁROD, PREBUĎ SA!

Nik od nás nechce, aby sme zmenili lusknutím prsta celý svet, ani to Slovensko sa z týchto „prúserov“ v ktorých pláva nedostane mávnutím čarovného prútika. Práve preto, že je to zdlhavý proces, chce to zmenu urgentne rýchlo. Už sme aj tak premárnili dosť veľa času.

Komunálne voľby sú za nami, ako sa vám žije vo vašej obci či meste, si zvážte sami. Teraz ideme o schodík vyššie.

Koho voliť? Dáte hlas svojmu starostovi, primátorovi? Jasné, veď aspoň dotiahne peniaze pre obec, mesto, iste budú dotácie... a všetky tieto blábolinky už poznáme odpredu, odzadu z predošlých letákov. Ruku na srdce! Ak je ten - ktorý starosta už vo VUC, koľko vašej obci pomohol? (Samozrejme, česť výnimkám)A po druhé, po krčmách sa všetci pohoršujete, že ako je možné, že niekto sedí na 3 stoličkách a stíha to? Tak preto niečo urobte a nevoľte tam takých ľudí! Krúžkujete VY, NIE ONI!

Politika je o spolupráci, takže keď niečo normálne funguje (pozn.pod pojmom normálne teraz myslím napríklad neskorumpovane), nie je predsa problém, aby šli projekty z obcí na schválenie do VUC a tam nech neskorumpovaná komisia rozhodne, ktoré sú naozaj potrebné, výborne vypracované a tie sa potom dotujú.

A teraz k celkovej situácii.

Som zmierená a pripravená na to, že nech v poslaneckých kreslách sedí ktokoľvek, ani mne nebude vyhovovať na 100%, ale!! Musím povedať a poznamenať, že momentálna vládna strana mi nedala absolútne nič, akurát ma vyštvala svojím konaním z krajiny(aby som mohla nejako žiť). Patrím k tým šťastným, ktorí ešte môžu odísť za prácou aj niekolko stoviek km za hranice SK. Všetci to žiaľ urobiť nemôžu a musím priznať úprimne, že keď vidím to trápenie a živorenie nás, vás Slovákov doma, je mi to veľmi ľúto. Naši rodičia celý život robili, platili dane štátu a keď teraz potrebujú trochu pomoci od neho(napr. zdravotníctvo), smola..Buď to štát nemá alebo si to zaplať a na to zasa nemá obyčajný ľud. Keď vidím ako sa miliony len tak prelievajú zo strany na stranu alebo sa proste prešvihne melon sem, melon tam a vás idú za dlh 3 € na zdravotnej , či sociálnej naháňať exekútorom, mám naozaj radosť zo života!

 

Takúto krajinu ja podporovať nebudem, veru nie! Zaiste mi zopár z vás napíše, že som naivná a asi pekne mimo, keď chcem inú politiku. Možno som, ale aj preto pôjdem voliť, lebo sa na Slovensko chcem vrátiť!

Nie som člen žiadnej politickej strany, či hnutia, ale ako príklad pre politika uvádzam p. Mezevskú.(pozrite si video)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?